Wodny plac zabaw przy ul. Floriańskiej w Chorzowie otwarto w Dzień Dziecka, 1 czerwca 2021 r. Chorzowskie dzieci na tę atrakcję musiały czekać wyjątkowo długo. Pierwotnie plac miał być bowiem gotowy trzy lata wcześniej. W kasie miasta brakowało jednak pieniędzy na tę inwestycję i została ona przesunięta.
Pierwszy wodny plac zabaw w Chorzowie kosztował blisko dwa miliony złotych. Składa się z niecki z syntetyczną nawierzchnią oraz różnego rodzaju wodnych urządzeń do zabawy. Wokół znajdują się brodziki, plaża i alejki.
Wodny plac zabaw w Parku Śląskim
Kolejny wodny plac zabaw w Chorzowie ma być gotowy przed tegorocznymi wakacjami. Powstaje w Parku Śląskim w okolicach przedłużenia Alei Ziętka i Alei Klonowej. Obok znajduje się już integracyjny plac zabaw, a oba obiekty mają się uzupełniać. Jego budowa ruszyła pod koniec października 2021 r., a koszt inwestycji to blisko 1,5 mln zł.
Powierzchnia wodnego placu zabaw w Parku Śląskim będzie wynosiła około 200m². Znajdzie się tam 9 wodnych atrakcji, a plac będzie dostosowany dla osób ze szczególnymi potrzebami. Będą tam także dwie przebieralnie i pomieszczenie socjalne.
Kolejny wodny plac zabaw powstanie w Chorzowie Batorym
Samorząd Chorzowa również planuje budowę nowego placu zabaw. Tym razem w Chorzowie Batorym na skwerze przy ulicach Granicznej i Gagarina, częściowo w miejscu istniejącego tam placu zabaw.
Urząd Miasta Chorzów ogłosił właśnie przetarg na „Opracowanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej w stadium projektu budowlanego i wykonawczego wraz z dokumentacją geodezyjną, decyzjami oraz wszystkimi uzgodnieniami i opiniami dla zadania pn: Budowa wodnego placu zabaw na terenie miasta Chorzów, przy ul. Granicznej, dzielnica Chorzów Batory”. Termin składania ofert mija 28 lutego 2022 r., a na wykonanie projektu będzie sześć miesięcy.
Zadaniem wykonawcy wybranego w przetargu będzie zaprojektowanie m.in. niecki wodnego placu zabaw, z niezbędnym wyposażeniem i atrakcjami wodnymi; zagospodarowania terenu w zieleń, elementy małej architektury czy ogrodzenia wraz z bramą oraz wszelkich koniecznych przyłączy i instalacji. Projekt powinien także zakładać przebudowę likwidowanego placu zabaw, z zachowaniem funkcji oraz charakteru istniejących tam urządzeń.