Kredyt dla marynarza – sprawdź, czy to możliwe!

Jesteś marynarzem i potrzebujesz dodatkowych pieniędzy? Sprawdź, które banki oferują kredyty dla osób wykonujących ten właśnie zawód. Praca na statku jest bardzo wymagająca, a dodatkowo wiąże się z kontraktami oraz zarobkami w obcej walucie. To może stanowić trudność w zaciągnięciu pożyczki. Przekonaj się, czy jest to w ogóle możliwe.

Kredyt dla marynarza – sprawdź, czy to możliwe!

Z jakich kredytów może skorzystać marynarz?

Marynarze najczęściej otrzymują swoje przychody w obcej walucie, takiej jak dolary amerykańskie lub euro. Oznacza to, że jeśli wnioskują oni o kredyt, bank nie może wypłacić pieniędzy w złotówkach. Zgodnie z Rekomendacją S IV wydaną przez Krajowy Nadzór Finansowy instytucje te muszą bowiem zachować zgodność waluty pożyczki z walutą dochodów.

Jest to wymóg prawny, który dość mocno ograniczył marynarzom możliwość starania się o dodatkowe środki. Co więcej, tylko nieliczne banki w Polsce dają możliwość zaciągnięcia pożyczki w obcej walucie.

Gotówkowy kredyt dla marynarza jest więc trudny do uzyskania. Mimo że osoby pracujące na morzu zwykle zarabiają bardzo dobrze, to najczęściej nie mogą skorzystać z ofert banków.

Walutowy kredyt hipoteczny dla marynarza

Walutowe kredyty hipoteczne nie cieszą się dużą popularnością, dlatego ich oferta jest mocno ograniczona. Niektóre banki umożliwiają uzyskanie tego rodzaju produktu finansowego w euro. Jeśli więc jesteś marynarzem i zarabiasz w tej walucie, to możesz złożyć wniosek o przyznanie takiej pożyczki.

Zanim się na to zdecydujesz, musisz wiedzieć, czym charakteryzuje się taki kredyt:

· krótszy okres spłaty – najczęściej maksymalny czas obowiązywania umowy wynosi 20 lub 25 lat,

· większy wkład własny – zgodnie z Rekomendacją S IV wydaną przez KNF jest to 30 lub 40% wartości nieruchomości,

· wyższa zdolność kredytowa – zarobki osoby wnioskującej zazwyczaj muszą być dużo wyższe niż w przypadku kredytu złotówkowego,

· dodatkowe koszty – wynikają one przede wszystkim z konieczności tłumaczenia dokumentów na język polski.

Marynarze mogą uzyskać kredyt hipoteczny w polskiej walucie, jeśli złożą wniosek razem ze współkredytobiorcą. Musi to być osoba zarabiająca w złotówkach. Decydując się na to, trzeba mieć na uwadze, że w takim przypadku bank zrówna Twoje dochody z zarobkami osoby, którą wpisałeś do wniosku. Może się to okazać niekorzystnym rozwiązaniem, które znacząco obniży Twoją zdolność kredytową.

Jeśli planujesz zmianę zawodu i zaczniesz zarabiać w złotówkach, to będziesz mógł skorzystać z ofert kredytu gotówkowego wielu banków. Porównasz je bez wychodzenia z domu, korzystając z kalkulatora dostępnego na stronie https://finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe/.

Marynarze, którzy świetnie zarabiają i pływają na statkach, już od wielu lat nie mają pewności, czy uda im się otrzymać kredyt gotówkowy lub hipoteczny. Wynika to z tego, że instytucje finansowe muszą postępować zgodnie z przepisami prawa.

Marynarze, którzy chcą otrzymać dodatkowe środki, powinni zorientować się, czy mogą skorzystać z ofert zagranicznych banków. Może to być dla nich najkorzystniejsze rozwiązanie.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon