O czym opowiada „1989” Grzegorza Kopaczewskiego?
„1989” to ciepła i zabawna opowieść o pasji, marzeniach, ambicji i sile lokalnej wspólnoty. Połączenie wspomnień młodego chłopaka i historycznego eseju.
- Polska, druga połowa lat osiemdziesiątych. Upadek, beznadziejność, odrealnienie. Do naprawy rzeczywistości przystępują dziesięciolatki z górnośląskiego blokowiska i ich idole – piłkarze Ruchu Chorzów – opisuje książkę wydawnictwo Silesia Progress.
Grzegorz Kopaczewski, rocznik 1977, to mieszkaniec chorzowskiego osiedla Klimzowiec. W swojej książce, z perspektywy nastolatka, wspomina ostatni tytuł Mistrza Polski dla Ruchu Chorzów oraz ówczesną rzeczywistość.
Książka o Ruchu Chorzów zyskała m.in. polecenie Wojciecha Kuczoka
Ta publikacja zyskała m.in. polecenie Wojciecha Kuczoka, znanego pisarza pochodzącego z Chorzowa i zapalonego kibica Ruchu Chorzów.
- Szczególnie dla mnie przyjemną lekturą jest „1989”, nowa książka Grzegorza Kopaczewskiego. Autor w swojej autobiografii wspomina trampkarskie sukcesy równolegle do wnikliwej i dowcipnej analizy fenomenu „Niebieskich” Jerzego Wyrobka – ocenił Wojciech Kuczok.
„1989” to trzecia książka Grzegorza Kopaczewskiego, wcześniej ukazały się „Global nation. Obrazki z czasów popkultury” i „Huta”. Najnowsza publikacja to część serii Canon Silesia wydawnictwa Silesia Progress.