Kto jeszcze nie odwiedził Muzeum Hutnictwa w Chorzowie może to nadrobić podczas tegorocznego lata. Z myślą o rodzinach z dziećmi, pasjonatach historii czy miłośnikach industrialu placówka przygotowała specjalną wakacyjną ofertę. Jej częścią jest dziewięć spacerów tematyczych po mieście:
- „Spacer Hajduckim szlakiem św. Floriana” – 7 lipca 2024 r.
- „W poszukiwaniu wygasłych wulkanów” – 27 lipca 2024 r.
- „Rozszyfruj Chorzów. Spacer śladem ukrytych informacji” – 28 lipca 2024 r.
- „Tropem chorzowskich elit” – 3 sierpnia 2024 r.
- „Przerwana historia. Spacer śladami społeczności żydowskiej” – 4 sierpnia 2024 r.
- „Hutnicze Hajduki. Spacer śladem hutniczej historii dzielnicy” – 10 sierpnia 2024 r.
- „Śladami PRL: Sztuka i architektura Chorzowa” – 11 sierpnia 2024 r.
- „Szlakiem początków Ruchu Wielkie Hajduki” – 25 sierpnia 2024 r.
- „Architektura sakralna w centrum miasta” – 31 sierpnia 2024 r.
- Spacery będą okazją, aby w towarzystwie doświadczonych przewodników odkryć tajemnice lokalnej historii, poznać fascynującą przeszłość miasta oraz jego zabytki – podkreślają w Muzeum Hutnictwa.
Wakacyjna oferta Muzeum Hutnictwa w Chorzowie
W każdej chwili można także wybrać się samodzielnie na wycieczkę po miejskim, hutniczym szlaku spacerowym „Śladem Dwóch Hut”, którego trasa wiedzie przez 8 lokalizacji, w tym 4 murale inspirowane hutniczym dziedzictwem Chorzowa. Do przejścia jest 6,6 kilometra. Trasę warto pokonać słuchając 8 podcastów, dostępneych na stronie muzeum, które prowadzą po szlaku.
- To niemal 1,5 godzin opowieści (tyle mniej więcej zajmuje spacer), które odkryją przed słuchaczami bogactwo wątków – wielkie i małe historie z Chorzowa – dodają w muzeum.
Muzeum zaprasza również na specjalnie przygotowane na tegoroczne lato oprowadzania po wystawie stałej. „Tam gdzie bije serce Huty” to zwiedzanie pomyślane specjalnie dla rodzin z dziećmi. Ta grupa może również wziąć udział w licznych kreatywnych warsztatach rozwijające zdolności plastyczne, jak i techniczne.
Z kolei podczas oprowadzania „Huta w starej fotografii” skierowanego do osób zainteresowanych historią, muzealni przewodnicy skoncentrują się na archiwalnych fotografiach i prezentacji najstarszych widoków Huty „Królewskiej”. Miłośników zabytkowych maszyn i pasjonatów techniki muzeum zaprasza na Szychtę z kowalem – pokazy pracy hutniczego młota. To okazja, aby zobaczyć i posłuchać jak trudna jest obsługa takiego urządzenia i z czym musiała się wiązać praca w kuźni.
- Bilety na spacery - w cenie 5 zł / os dostępne są w sprzedaży online. Czas trwania spaceru: ok 1,5 godziny
- Tematyczne oprowadzania po wystawie stałej - w cenie biletu wstępu na wystawę stałą „Królestwo Żelaza”
- Bilety na pozostałe wydarzenia do nabycia w kasie muzeum oraz online.
Szczegółowy program wakacyjnej oferty dostępny jest na stronie internetowej Muzeum Hutnictwa.
Może Cię zainteresować: