Decyzja w sprawie organizacji lekkoatletycznych mistrzostw Europy miała zapaść już wiosną, ale wszystko zmieniła pandemia koronawirusa. Zmienił się termin i forma finałowej prezentacji projektów z Polski i Włoch. Pierwotnie planowano, że będą to kilkunastominutowe wystąpienia w Paryżu, ale będzie to jedynie prezentacja on-line. To pierwszy taki przypadek w historii European Athletics.
Polska ma bogate doświadczenie w organizacji wydarzeń lekkoatletycznych
– Największe atuty naszej oferty to znakomity obiekt, czyli Narodowy Stadion Lekkoatletyczny-Stadion Śląski, wzorowa współpraca z samorządem województwa oraz związane z tym gwarancje finansowe. Pomaga także bogate doświadczenie jakie Polska ma w organizacji najważniejszych wydarzeń lekkoatletycznych – podkreśla dyrektor ds. międzynarodowych PZLA, Piotr Długosielski.
W Kotle Czarownic liczą na to, że po przyznaniu tytułu Narodowego Stadiony Lekkoatletycznego i wybraniu obiektu na gospodarza World Athletics Relays 2021, czyli mistrzostw świata w sztafetach, będzie kolejny sukces.
Stadion Śląski to nowoczesny obiekt najwyższej klasy
- Chcemy pokazać Europie, ale też światu, że Stadion Śląski to nowoczesny obiekt najwyższej klasy. Z naszą infrastrukturą jesteśmy gotowi na organizację takiego wydarzenia niemalże w każdym momencie – mówi Bartłomiej Kowalski, Dyrektor Generalny Stadionu Śląskiego.
Gospodarza lekkoatletycznych mistrzostw Europy w 2024 r. powinniśmy poznać we wtorek, 10 listopada, w godzinach popołudniowych.
fot. Stadion Śląski