Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to – jak podkreśla policja - aplikacja, dzięki której każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy. Wystarczy pobrać ją na swój telefon i można z niej korzystać w nieograniczony sposób. Napotkane zagrożenie bezpieczeństwa można nanieść na mapę w drodze do pracy, szkoły czy na zakupy.
- Sposób ten, w obecnej sytuacji epidemicznej, jest w 100% bezpieczny, gdyż nie wymaga osobistego przybycia do jednostki organizacyjnej Policji, ani kontaktu z innymi osobami. Podkreślić należy, że policjanci (...) bez względu na występujące zagrożenie spowodowane COVID-19, podejmują nieprzerwanie działania, zmierzające do poprawy poczucia bezpieczeństwa ludzi m.in. reagując na wskazane na mapie zagrożenia – zapewnia policja.
Na jakie zagrożenia wskazywano w Chorzowie?
Zdecydowana większość zgłoszeń od mieszkańców Chorzowa dotyczyła przekraczania dozwolonej prędkości, nieprawidłowego parkowania, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz nieprawidłowej infrastruktury drogowej.
Jak podkreśla policja w ciągu czterech lat aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zmieniała się biorąc pod uwagę oczekiwania użytkowników. Dostosowano m.in. kategorie zagrożeń i umożliwiono dodanie opisu zagrożenia.
Policjanci przypominają również, że aplikacja nie służy do zgłaszania pilnej interwencji. W takich przypadkach należy dzwonić na alarmowy numer 112.