Najstarsze Derby Śląska dla Niebieskich. Ruch Chorzów pokonał Polonię Bytom

Mecz na szczycie tabeli dostarczył kibicom wiele emocji. Po trudnym spotkaniu, w Najstarszych Derbach Śląska, Ruch Chorzów pokonał Polonię Bytom 2:1.

Ruch chorzow 3

Sobotni mecz na szczycie dla Niebieskich zaczął się dobrze. Już w 16. minucie bramkę zdobył Marcin Kowalski. Jednak niecałe 10 minut później Ruch Chorzów został osłabiony – czerwoną kartę za faul zobaczył Michał Biskup.

Polonia chciała wykorzystać przewagę i ruszyła do ataku, ale kolejną bramkę zdobył Ruch. W 35. minucie do siatki gości trafił Kacper Będzieszak, a pięć minut później kontaktowego gola dla gości zdobył Patryk Stefański. Po zmianie stron Polonia nadal mocno atakowała, a nerwowo był także na ławce trenerskiej. Na trybuny odesłany został Łukasz Molek, asystent trenera Berety. Wynik spotkania pozostał jednak bez zmian.

Ruch Chorzów – Polonia Bytom 2:1

- To była taka kolejna próba naszego charakteru. Tu nie ma co nawet dyskutować – ten charakter w drużynie jest i go bardzo mocno widać. Jestem ciekaw kolejnego meczu, co znowu nas może spotkać. Na razie dajemy radę i wszystkie mecze wygrywamy – mówił trener Ruchu Chorzów, Łukasz Bereta (za Ruch TV).

Ruch Chorzów wiosną wygrał wszystkie spotkania i jest zdecydowanym liderem 3 grupy 3 ligi. Niebiescy mają 12 punktów przewagi na drugą Ślęzą Wrocław i 13 nad kolejną w tabeli Polonią Bytom, która ma rozegrane o jedno spotkanie mniej.