Odra grała, a Ruch strzelał. Dobre wejście w sezon Ruchu Chorzów

Na inaugurację sezonu Ruch Chorzów pokonał na wyjeździe Odrę Opole 2:0 (1:0). Nie był to dobry mecz, jeśli chodzi o celność strzałów, przeważali gospodarze, ale to podopieczni Janusza Niedźwiedzia wychodzą z tego starcia zwycięsko.

Ruch chorzow

W pierwszej części gry o wiele lepiej grali piłkarze Niebieskich, co potwierdziło się już w 13 minucie. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Filipa Starzyńskiego najwyżej wyskoczył Soma Novothny, nie dając żadnych szans Arturowi Haluchowi. Popularny Figo, co ciekawe, w przerwie wyznał, że...nie dogadał się w sprawie wykonywania rzutów różnych z Januszem Niedźwiedziem.

W dalszej części pierwszej połowy napierali opolanie, jednak ich strzały były żenująco niecelne, wędrując wysoko ponad bramkę ściągniętego przed sezonem z Widzewa Łódź Jakuba Szymańskiego. W 16. minucie z 11. metra próbował Jakub Bartosz, wykorzystując to, że nie było przy nim Macieja Sadloka, lecz zrobił z piłką o jeden krok za daleko, a potem ta odskoczyła mu od nogi. Mimo wszystko oddał strzał, który obronił Szymański.

W 30. minucie uderzenie Szreka obronił Szymański, odbił jednak piłkę prosto w stronę młodego Szymona Midy. Wychowanek Unii Tarnów fatalnie spudłował z 5. metra, co sprawiło, że wszyscy będący „w okolicy” piłkarze Odry momentalnie złapali się za głowy. Uczciwie trzeba przyznać, że Mida nie był najmocniejszym punktem swojej drużyny tego wieczoru.

Opolanie próbowali też powtórzyć wrzuty z autu w wykonaniu Puszczy Niepołomice, lecz jedynie w 38. minucie udało się coś z nich uzyskać. Po dośrodkowaniu Szreka główkował Mateusz Kamiński, ale za lekko i prosto w ręce Szymańskiego. Podobnie w 44. minucie centrował Konrad Nowak, tym razem Adrian Łyszczarz podał futbolówkę bramkarzowi Ruchu.

W drugiej połowie siły obu drużyn ewidentnie opadły, przez 45 minut padły ledwie 2 strzały celne. Mogły być 3, gdy w 51. minucie po rzucie rożnym solową kontrą próbował popisać się Maksymilian Banaszewski, ale bardzo szybko dobiegli do niego wracający po 6 latach na Cichą Martin Konczkowski oraz Łukasz Moneta, ten drugi udanym wślizgiem pozbawił gospodarzy szansy na gola.

Ostatni raz Odra oddała celny strzał w 63. minucie, gdy Kamiński główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łyszczarza i przedłużeniu Bartosza, jednak z problemami, ale Szymański piłkę odbił. Liczba strzałów opolan jest oczywiście dłuższa, niemniej próby leciały wysoko ponad bramkę Ruchu.

Mecz został zamknięty w 87. minucie za sprawą dwóch fauli w polu karnym Odry. Najpierw Jiři Piroch pociągnął Daniela Szczepana, a w końcu sędziego „przekonał” do odgwizdania rzutu karnego zdecydowanie najlepszy dzisiaj na boisku Miłosz Kozak, gdy podciął go wprowadzony wcześniej za Rafała Niziołka Jordan Domínguez. Najlepszy strzelec poprzedniego sezonu w drużynie Niebieskich, Szczepan, pewnie zamienił karnego na 2:0.

Tym samym Ruchowi udało się wygrać na trudnym terenie (w zeszłym sezonie Odra grała w play-offach) 2:0. W związku z tym, że wcześniej Znicz Pruszków niespodziewanie pokonał w Warszawie Polonię 1:0, Ruch, przynajmniej do jutra, pozostanie liderem Betclic I ligi.

Odra Opole - Ruch Chorzów 0:2 (0:1)