- Plus500 - ciekawa oferta dla początkujących traderów
- Kontrakty CFD - inwestycja dla każdego, czy jedynie dla odważnych?
Plus500 jest autoryzowanym dostawcą usług finansowych, w tym inwestycji w kryptowaluty oraz kontrakty CFD. Platforma jest przeznaczona zarówno dla klientów detalicznych, jak i profesjonalistów.
Plus500 - ciekawa oferta dla początkujących traderów
Osoby, które chcą inwestować na rynku Forex lub zająć się kontraktami CFD, a więc zarabiać na różnicach kursowych, powinny się zainteresować ofertą brokera Plus500. Na tle konkurencji wyróżnia się jednymi z najniższych opłat pobieranych od traderów, a także bardzo szeroką ofertą instrumentów CFD. Początkujący gracze mogą spróbować swoich sił, zakładając konto demo - u niniejszego dostawcy można szybko zweryfikować jak działają kontrakty CFD i czy usługi rynków kapitałowych rzeczywiście mogą przynieść spodziewane zyski. Wersja demo klasycznego konta pozwala też sprawdzić, czy wysokie ryzyko utraty pieniędzy, na jakie naraża się trader w wyniku handlu kontraktami CFD, leży w akceptowalnych granicach.
Plus500 zasługuje na uwagę za sprawną obsługę klienta, stronę w języku polskim oraz aplikację na urządzenia mobilne. Założenie konta testowego nie wymaga podania danych osobowych, ani inwestowania realnych środków. Jednak w momencie założenia klasycznego konta, trader musi podać swoje dane osobowe oraz dokonać weryfikacji konta, przesyłając skan dowodu tożsamości lub zdjęcie oraz wyciąg z karty kredytowej lub konta bankowego. Weryfikacja bezpieczeństwa rachunków inwestorów detalicznych i profesjonalnych leży w gestii m.in. Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych, australijskiego ASIC czy brytyjskiego FCA.
Kontrakty CFD - inwestycja dla każdego, czy jedynie dla odważnych?
U brokera Plus500 założyć konto może każdy, jednak nie każdy powinien to robić. Niedoświadczeni inwestorzy, zachęceni wizją szybkich i łatwych zysków, często przeceniają swoje szanse w obrocie instrumentami finansowymi, a przez to narażają się na szybką utratę kapitału. Wielu inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne już w początkowej fazie inwestycji z powodu dźwigni finansowej. Choć dla inwestorów detalicznych maksymalna dźwignia finansowa jest ograniczona do wartości 1:30, to niezrozumienie jej funkcjonowania prowadzi do wysokich strat finansowych.