Rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski trwała przez cały czerwiec. Wystarczyło pobrać darmową aplikację Aktywne Miasta i za jej pomocą rejestrować przejechane trasy i ich długość. Była to trzecia i największa do tej pory odsłona zmagań o tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce.
- W tym roku do zabawy włączyły się 53 miasta! Podwoiliśmy – w porównaniu do roku minionego - liczbę uczestników, wykonanych treningów rowerowych i przejechanych kilometrów. Aplikację w czasie trwania rywalizacji włączono ponad 2,5 mln razy – informują organizatorzy rowerowej rywalizacji.
Trzeci raz z rzędu najlepsi okazali się rowerzyści z Nowej Soli i Puchar Rowerowej Stolicy Polski pozostanie tam na stałe. Drugie miejsce – podobnie, jak w ubiegłym roku – wywalczyła Biała Podlaska, trzecie Puławy. Do tych trzech najbardziej rowerowych miast trafią stacje naprawy ufundowane przez firmę Ibombo.
Ile kilometrów wykręcono w Chorzowie?
Chorzów w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski zajął odległe 41. miejsce. Mieszkańcy naszego miasta wykręcili 39 300,25 km – poinformował Urząd Miasta Chorzów.
- Pomimo tego, że może nie zostaliśmy Rowerową Stolicą Polski to i tak ogromne brawa za determinację i wysiłek – czytamy w komunikacie chorzowskiego magistratu.
W kategorii mężczyzn nagrodziliśmy trzech uczestników z największą liczbą przejechanych kilometrów:
- 1 miejsce Rafał Kuczera (Grupa ogólna) 3835.03 km
- 2 miejsce Jerzy Kościółkiewicz (Chorzowski Klub Rowerowy) 2612.55 km
- 3 miejsce Michał Bula (Straż Miejska) 2289.04 km
W kategorii kobiet:
- 1 miejsce Karina Grzywa (Chorzowski Klub Rowerowy) 2014.35 km
- 2 miejsce Aldona Gawlik (Straż Miejska) 1502.44 km
- 3 miejsce Joanna Tabor (Chorzowski Klub Rowerowy) 1330.31 km
Najmłodszy zawodnik tej rywalizacji w Chorzowie to 8-letni Kamil Bula, który wykręcił dla nas 489 km!