Szychta z kowalem na Dzień Babci i Dziadka odbędzie się w chorzowskim Muzeum Hutnictwa w niedzielę, 19 stycznia 2025 r. w godzinach 13.00 – 18.00. W tym czasie zaplanowano sześć pokazów pracy młota oraz rodzinne warsztaty tworzenia prezentów dla babci i dziadka.
- Wspólne tworzenie prezentu będzie okazją do snucia opowieści i zacieśnienia rodzinnych więzi, a kto wie czego możecie się wspólnie nauczyć? - zaznaczają w Muzeum Hutnictwa.
WARSZTAT I: 13.00-14.00 oraz 16.00-17.00
NA SKARBY KUFERKI LUB INNE BAJERKI - warsztat rękodzielniczy z hutniczą iskrą
Chcecie podarować dziadkom personalizowane hutnicze szkatułki na biżuterie albo pojemniki na lekarstwa? W przyniesionych przez was stalowych biksach i deklach po krauzie stworzymy piękne kompozycje z kluczyków, śrubek, trybików, drucików, nakrętek, a nawet kawałków drutu. Wszystkie te metalowe przedmioty zamienimy w mikroświaty rodem z Królestwa Żelaza. Blasku ozdobom nadadzą śląskie szmaragdy, a także inne znaleziska z terenu dawnej Huty „Kościuszko”. Odważni będą mogli samodzielnie wykuć dedykację.
WARSZTAT II: 14.30-15.30
Z DRUTU I SZLAKI RAMKI NA DZIECIAKI – warsztat tworzenia ramek na zdjęcia
Dziadków na pewno ucieszą ramki z waszymi zdjęciami. Fantazyjne metalowe obiekty i formy pozwolą eksponować wspólnie spędzane chwile, uwiecznione na fotografiach. Najlepiej wykonanych podczas pokazu pracy młota w Muzeum Hutnictwa. W hutniczej pracowni czekają materiały plastyczne zawierające w sobie metalowe elementy, ale też takie, które do żelaza, stali, srebra, a nawet ognia tlącego się w piecach nawiązywać będą barwą czy teksturą. Do domu zabierzecie stworzone przez siebie niezwykłe ramki, które z łatwością pomogą wam wracać do miłych, wspólnie przeżywanych chwil.
Bilety dostępne w kasie (rezerwacja miejsc pod numerem telefonu: 32 704 96 31). Minimalny wiek uczestnika: 5+. Udział w warsztatach dla osób niepełnoletnich tylko pod opieką osoby dorosłej
Bilety:
20 zł/os. - bilet za udział w pojedynczym warsztacie dla jednego niepełnoletniego uczestnika
35 zł/os. - bilet za udział w dwóch warsztatach jednego niepełnoletniego uczestnika
Opiekunowie dzieci – wstęp bezpłatny
Czas trwania każdego z warsztatów: około 50 minut
Może Cię zainteresować: